ABTNazwa treningu ABT wzięła się od trzech angielskich słów: abdominal – brzuch, buttocks – pośladki, thighs – uda, czyli naszych głównych stref problematycznych. Kobiety, kiedy złapią trochę zbędnych kilogramów, to odkładają je zazwyczaj w tych trzech rejonach.

Jak to wygląda

To seria średnio intensywnych ćwiczeń wykonywanych w odpowiednim tempie przy energetycznej muzyce. Trening zawsze poprzedza rozgrzewka ogólna. Już po kilku treningach odczujesz mniejsze zmęczenie oraz zdecydowaną poprawę kondycji. Efekty swojego wysiłku szybko zobaczysz na własne oczy.

Dla kogo

Zajęcia ABT są dość spokojne i statyczne, więc polecamy je dla kobiet, które dopiero rozpoczynają program treningów lub dla tych, które chcą skupić się na wyrzeźbieniu dolnych partii ciała. Ze względu na umiarkowaną intensywność ćwiczeń, zajęcia są doskonałe dla osób w każdym wieku i nie wymagają specjalnego przygotowania. Mogą w nich uczestniczyć także osoby, które mają przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania intensywnych wysiłków. Trening nie obciąża kręgosłupa ani stawów.

Efekty

Wzmacniasz mięśnie brzucha, ud i pośladków, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Jest to również dobra metoda, żeby rozprawić się z cellulitem. Efektem ćwiczeń typu ABT jest także widoczna poprawa kondycji fizycznej, koordynacji ruchowej i balansu – a co za tym idzie – również wyglądu i samopoczucia. Jeśli regularnie będziesz uczęszczać na zajęcia, twój brzuch stanie się płaski, pośladki podniosą się i ujędrnią, a uda będą zdecydowanie smuklejsze.

TBC ang. Total Body ConditioningTBC Fitnessowy alfabet zaczyna się od TBC, jeśli jesteś debiutantką na sali fitness, martwisz się o swoją kondycję, czy chcesz zrzucić zbędny kilogramy, to zacznij swoją przygodę z Foremką od TBC, zajęć przez niektórych zwanych Twoje Boskie Ciało

Jak to wygląda

TBC jest treningiem kompleksowymi i ogólnorozwojowym. Rzeźbisz mięśnie poprzez ćwiczenia siłowe i spalasz zbędną tkankę tłuszczową poprzez trening aerobowy. TBC skupia się na ćwiczeniach mięśni wszystkich partii ciała od ramion poprzez linię biustu, brzuch i uda aż do pośladków. Zajęcia odbywają się w rytm dość szybkiej muzyki. Wykonujemy ćwiczenia zarówno z obciążeniem własnego ciała, jak i zewnętrznym- hantlami, dzięki którym pięknie rzeźbimy ramiona i plecy. Układ ćwiczeń nie zawiera żadnych ryzykownych ewolucji, dzięki czemu możliwość kontuzji jest wykluczona. Prostą choreografię możesz bez problemu powtórzyć, nawet gdy muzyka nie jest twoją mocną stroną.

Dla kogo

Trening TBC można polecić osobom początkującym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością. Nie jest wymagane żadne szczególne przygotowanie, chociaż ze względu na kompleksowy trening bardzo często uczestniczą w nich również osoby średniozaawansowane lub zaawansowane. Formuła zajęć pozwala przygotować organizm do bardziej intensywnych treningów

Efekty

Dwie składowe TBC dają dwa rezultaty: wzmocnienie mięśni i ogólnej kondycji oraz utratę tkanki tłuszczowej i poprawę wydolności tlenowej. Staniesz się silniejsza i sprawniejsza, a już po kilkunastu treningach, żeby porządnie się zmęczyć, będziesz musiała zastosować większe obciążenie. Ćwiczenia zwiększają wydolność fizyczną, poprawiają koordynację ruchów. Dzięki połączeniu aerobów i ćwiczeń siłowych, twoja skóra jest lepiej ukrwiona i napięta, dlatego TBC pomaga walczyć z rozstępami i cellulitem. TBC jest optymalne także dla młodych mam, które chcą wrócić do formy po porodzie.

Ladies PumpLadies Pump Ladys Pump, trening, który kocha się od pierwszych zajęć i naprawdę nie wiemy jak to wytłumaczyć. To moc i energia, która zaskakuje nas przy każdym treningu.

Jak to wygląda

Ladies Pump są to zajęcia grupowe ze sztangami które skutecznie modelują twoje ciało nadając mu proporcje FIT . W Ladies Pump ćwiczysz małymi obciążeniami, wykonując dużą ilość powtórzeń. Zapewnia ci to rzeźbę mięśni i chroni przed ich nadmiernym przyrostem. Instruktor pomaga ci dobrać odpowiednie obciążenia, do własnych możliwości, które powinny być dość małe, jednak pod koniec każdego ćwiczenia danej partii mięśni, musi być odczuwalne zmęczenie. Choreografia oraz muzyka przygotowana przez trenerów powtarzana jest przez około 3 miesiące. Daje ci to czas do nauki, opanowania perfekcyjnie ćwiczeń oraz podniesienia swoich możliwości wysiłkowych. Możesz obserwować, jak pięknie zmienia się twoje ciało i staje możliwe, to co wczoraj było nie do wykonania. Na każdą grupę mięśniową przypada jedna piosenka czyli 3-5min. podczas której instruktor dyktuje tempo oraz rodzaj ćwiczeń na daną grupę mięśniową.  Podczas treningu obserwuj prowadzącego, żebyś widziała, jak prawidłowo wykonać przysiad, martwe ciągi, czy wyciskanie na klatkę piersiową. Możesz też sprawdzać własną sylwetkę w lustrze - to bardzo pomocne!

Dla kogo

Ladies Pump, to trening idealny dla każdej kobiety. Indywidualny dobór obciążeń oraz kontrola instruktora dopuszcza udział w zajęciach nawet osób zupełnie początkujących. Wiek i sprawność też nie mają znaczenia. Polecane są tym osobom, które ćwiczą w celu utraty tkanki tłuszczowej, poprawy proporcji sylwetki i uzyskania ogólnej sprawności. Nie są odpowiednie dla kobiet, które chcą rozbudować masę mięśniową. Te panie powinny pozostać przy klasycznych ćwiczeniach na siłowni. 

Efekty

Efektem treningu są silne, wyrzeźbione ramiona, zgrabne nogi, jędrne pośladki, mocny brzuch i plecy. Każda choreografia budowana jest w taki sposób, aby umożliwić skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej, ale bez zbędnego przyrostu masy mięśniowej. Zauważysz też wyraźny wzrost siły funkcjonalnej mięśni. 

Joga kręgosłupaJoga kręgosłupa „Joga to wzmocnienie w odpoczynku. To wolność w rutynie. To pewność poprzez samokontrolę. Energia w środku i na zewnątrz.” Ymber Delecto

Jak to wygląda

Jest to metoda mającą na celu stworzeniu równowagi w ciele, wymaga dość sporej koncentracji i skupienia. Jest treningiem "dobrego samopoczucia". Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia bez stresu i męki wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki wprowadzają cię w dobry nastrój i poprawiają wygląd twojego ciała. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jedną z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.

Dla kogo

Ta metoda nadaje się dla każdego. Ćwiczenia są wykonywane bardzo powoli, w indywidualnych dla każdego zakresach ruchu, dlatego każdy może je wykonywać, nawet osoby po urazach. Joga jest także zalecana jako uzupełnienie rehabilitacji. Dzięki temu, że w treningu nie występują gwałtowne ruchy ani podskoki osoby kontuzjowane lub nawet z problemami z sercem mogą go ćwiczyć. Po regularnych treningach mogą nawet pomóc powrócić do pełnej sprawności. Jeśli cierpisz na nadwagę, to także trening dla Ciebie. Nie jest dynamiczny więc pozwoli Ci na wykonywanie każdych ćwiczeń i poprawienie swojej sylwetki. 

Efekty

Joga nauczy cię świadomego oddechu, nawyku utrzymywania prawidłowej postawy i pogłębi świadomość ciała. Dzięki prawidłowo wykonanym ćwiczeniom wzmocnisz mięśnie brzucha, pleców, bioder i pośladków. Przy prawidłowych ćwiczeniach, wykonywanych pod okiem trenera możesz w prosty sposób odciążyć kręgosłup i stawy. Jest to szczególnie ważne dla kobiet starszych i młodych mam, których mięśnie dolnych partii ciała są osłabione po porodzie. Kolejnym plusem tej metody jest nauczenie się prawidłowego oddychania podczas treningu. Jeśli wyrobisz sobie nawyk dobrego oddychania, żadna aktywność fizyczna nigdy więcej nie spowoduje u ciebie zadyszki. Joga to fantastyczna metoda,” jak wyglądać o 5 kilogramów mniej w 5 minut”. Naucz się pięknie stać. Z prostym kręgosłupem, wyciągniętą szyją i brzuchem przyklejonym do kręgosłupa. Nauczymy cię świadomości swojego ciała, jego kontroli bez spoglądania w lustro. Po kilku lekcjach założysz obcisłą sukienkę i będziesz prezentować się w niej jak modelka. A to tylko trochę wiedzy… 

Zdrowy kręgosłupZdrowy kręgosłup Bóle pleców to dziś choroba cywilizacyjna, mamy za mało aktywności, a za dużo siedzącego trybu życia. Bolący kręgosłup utrudnia wykonywanie najprostszych ruchów. Nieprawidłowa postawa sprzyja nadmiernym obciążeniom mięśni i skrzywieniom kręgosłupa, a wygięte plecy i skulone ramiona wyjątkowo nieładnie wyglądają i utrudniają codzienne życie. Często ból pleców, to skumulowany stres, który powoduje napięcie mięśniowe, odczuwamy to jako spięcie karku. Pozwól sobie czasem na nieśpieszną kawę z przyjaciółką. Oczywiście w celach zdrowotnych…

Jak to wygląda

Zdrowy Kręgosłup to ćwiczenia, polecane jako profilaktyka przeciążeń kręgosłupa oraz przy dolegliwościach w jego w poszczególnych odcinkach. Kształtujesz wyprostowaną, naturalną postawę i aktywną sylwetkę. Wzmacniasz gorset mięśniowy, redukujesz przykurcze mięśniowe i uczysz się - a właściwie, przypominasz sobie - naturalną postawę przyjazną kręgosłupowi. Ćwiczenia wykonywane są przy spokojnej muzyce, nie mają choreografii. Na zajęciach uczysz się prawidłowo oddychać, mobilizować stawy, rozciągać poszczególne grupy mięśniowe.

Dla kogo

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup polecamy dla kobiet mających bóle kręgosłupa, również te spowodowane otyłością oraz osób odczuwających przykurcze mięśniowe. Są to doskonałe zajęcia korygujące wady postawy. Zdrowy Kręgosłup polecamy osobą o siedzącym trybie pracy. Zajęcia mają charakter profilaktyczny i terapeutyczny. W zajęciach można uczestniczyć niezależnie od wieku, ćwiczenia są proste i może je prawidłowo powtórzyć każda osoba niezależnie od wieku, czy stopnia wytrenowania. 

Efekty

Zdrowy Kręgosłup zapewni ci zmniejszenie nacisku na kręgi, wzmocnienie szkieletu mięśniowego, co zniweluje ból pleców i karku. Poprawi się też cała twoja sylwetka i ogólne samopoczucie. Wykorzystywane w treningu niektóre ćwiczenia na bazie Pilatesu i Jogi wzmocnią także głębokie partie mięśniowe.

Zajęcia taneczne ZumBrazilZajęcia taneczne ZumBrazil Kobiety uwielbiają taniec, i szaleństwo. Świetna zabawa, śmiech radość i energia, która pozwala ci przenosić góry. Czy są jakieś efekty uboczne? Tak, świetna figura. Tak przy okazji.

Jak to wygląda

ZumBrasil to taniec i radość w czystym wydaniu. Łączy fitness, trening kondycyjny i interwałowy. Instruktorka dopiera muzykę, tak aby ćwiczyć wszystkie partie mięśni. Łatwa choreografia, zmysłowe ruchy i połączenie różnych stylów tańca. Na zajęciach nauczysz się ruchów, które rozbudzą twoją kobiecość. Choreografia jest bardzo prosta, ale nie musisz się nią bardzo przejmować, bo nie o choreografię tu chodzi, ale o świetną zabawę. Ogniste rytmy sprawiają, że podczas zajęć nie skupiamy się na wysiłku, a jedynie czerpiemy satysfakcję z coraz płynniejszych ruchów naszego ciała.

Dla kogo

Dla każdej kobiety, która lubi tańczyć i kocha muzykę. Dla osób, które chcą się odstresować, pośmiać, zrzucić niepostrzeżenie kilka kilo. Nie ma znaczenia wiek i stopień wytrenowania, nie musisz nadążać za choreografią, żeby poczuć niesamowite efekty!

Efekty

Energetyczna muzyka pozwala ci odpocząć od problemów życia codziennego i nabrać energii na kolejne dni. ZumBrasil zapewni ci trening całego ciała i wzmocni mięśnie. Jest treningiem cardio, spalasz więc kalorie i zdobywasz kondycję. Chudniesz, dobrze się bawiąc. Dzięki szalonej, gorącej muzyce wyzwolisz wiele endorfin i złagodzisz stres. Nauczysz się swobodnych, płynnych ruchów, uwolnisz swój seksapil, a to podniesie twoją samoocenę. Jednak przede wszystkim na zajęciach Ladys Dance, będziesz się dobrze bawić.

Studio IndoorwalkingStudio Indoorwalking Przełam rutynę i daj się ponieść niesamowitej atmosferze zajęć. Spalisz setki kalorii, zredukujesz tkankę tłuszczową, poprawisz swoją kondycję i wytrzymałość, a do tego będziesz się świetnie bawić i naładujesz się pozytywną energią. Marzenie? Nie- to Indoorwalking ! więcej… Długo szukaliśmy do Foremki konceptu, który dał by komfort treningu w grupie, a jednocześnie pozwolił by na indywidualne podejście do każdego ćwiczącego. Testowaliśmy na sobie wiele różnych koncepcji i zgłębiliśmy mnóstwo materiałów naukowych, aż znaleźliśmy to czego szukaliśmy. Indoorwalking to innowacyjny hiszpański koncept ćwiczeń cardio na profesjonalnych eliptykach z kołem zamachowym, które wspomaga ruch. Brak jest tradycyjnych elektromagnesów, które są stosowane w urządzeniach domowych. Jest to ich ogromna zaleta, dzięki swojej konstrukcji nie obciążają stawów i są zdrowszą alternatywą dla bieżni. Dodatkowo w treningu biorą udział górne części tułowia, przez co ćwiczymy większą partię mięśni niż w standardowym treningu na bieżniach czy rowerach stacjonarnych. Siłą tych ćwiczeń jest trening w naturalnej , wertykalnej pozycji. Jest to też idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na nadwagę, pozwala na ćwiczenia, a jednocześnie maksymalnie chroni stawy. Uczucie po treningu jest nieco inne niż w pozostałych dyscyplinach, ciało jest zmęczone, ale nie towarzyszy mu przemęczenie mięśniowe i bóle stawów. Po treningu, mimo wylanego potu, masz ochotę przenosić góry

Indoorwalkig BasicIndoorwalkig Basic Indoor walking to trening oparty na podstawowym ruchu, czyli bieganiu. To trening prosty, a jednocześnie angażujący całe ciało. Ćwiczenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku, które chcą zadbać o dobrą kondycję. Cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród osób starszych, bowiem nie jest oparty na trudnych do zapamiętania i energicznych choreografiach. Intensywność tego treningu zależy od nas samych, dlatego jest on częstym wyborem osób, które szukają skutecznego rozwiązania w walce z tkanką tłuszczową. Podstawowe zajęcia z indoor walking trwają 50 minut i w trakcie nich możliwe jest spalenie prawie 600 kcal.

Zajęcia prowadzone przez instruktora zawsze wykonywane są w rytm muzyki, co jeszcze bardziej zwiększa chęć zaangażowania się w wykonywane ćwiczenia.

W indoor walking, za pomocą prostego przyrządu, pracuje się nad całą sylwetką i wieloma partiami mięśniowymi (nie tylko nóg, ale także rąk czy ramion).

Zajęcia odbywają się w grupach kilkunastoosobowych, podzielonych według stopnia zaawansowania. Do udziału w nich nie są potrzebne szczególne zdolności fizyczne, ponieważ poziom treningu zawsze dostosowany jest do jego uczestników. Przeprowadza się go na maszynach eliptycznych o płynnej regulacji obciążeń. Dodatkowo zamontowane ruchome uchwyty na ręce zmuszają do pracy również mięśnie ramion, pleców i barków oraz pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy. Trening rozpoczyna się od spokojnego tempa- rozgrzewki. Następnie następuje część główna, gdzie okresy pracy (siłowej, bądź szybkościowej, przeplatają się z okresem aktywnego odpoczynku. Ćwiczenia wykonywane są w rytm muzyki, co dodatkowo podnosi walory samego treningu i sprzyja pozytywnej atmosferze między uczestnikami.

Efekty indoor walking

Trening na indoor walking, przeprowadzany regularnie, szybko daje zauważalne efekty. Skuteczność ćwiczeń indoor walking, doceniają nie tylko osoby młode i wysportowane, ale również starsze. Co daje trening?

spalanie dużej ilości kalorii przy mało intensywnym wysiłku,
redukcja tkanki tłuszczowej,
zwiększenie wydolności,
uczy przyjmowania prawidłowej postawy,
nauka balansu i stabilizacji,
ćwiczenie głębokich partii mięśni,
wzmocnienie nóg, miednicy i kręgosłupa,
poprawa wydolności płuc,
poprawa pracy układu krążenia,
redukcja stresu,
pobudzenie do pracy stawów,
walka z cellulitem.

ul. Przemysłowa 17a
26-900 Kozienice

  • (+48) 734-124-144
+